ГРУЕВСКИ ПОВТОРНО НА СУД: НОВО РОЧИШТЕ ЗА „ТИТАНИК“

//

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во случајот обвинети се поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешните функционери, Мартин Протоѓер, Кирил Божиновски, Миле Јанакиески, Гордана Јанкулоска и уште 16 други лица. Осомничени се за изборни нерегуларности и злоупотреба на средства за финансирање изборната кампања во 2012 година.

Извор: ЕмагазинПретходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: НОН-ПЕЈПЕРОТ НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕМЈИ ГИ СРУШИ ЛАЖНИТЕ ВЕТУВАЊА НА ЗАЕВ И ШЕКЕРИНСКА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ И НАТО

Следна статија

ВО МНТ ГОСТУВА ПРЕТСТАВАТА „АЈНШТАЈНОВИТЕ СОНИШТА“ НА ЈУГОСЛОВЕНСКОТО ДРАМСКО ПОЗОРИШТЕ

Најново од Вести