| |

ХОРОР ВО ПРИЛЕП: ГО ИСПРСКАЛ СОСЕДОТ СО БЕНЗИН И ГО ЗАПАЛИЛ

Едно лице заврши во болница откако по соседска расправија било полеано со бензин и запалено, дознава МКД.мк.

Расправијата се случила попладнево за време на полицискиот час во Прилеп. Соседите се расправале кога едниот од нив во еден момент го испрскал другиот со бензин и го запали.

Со изгореници човекот бил префрлен во болница.

Слични Објави