СЕДУМ МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ОД СТРУШКАТА БОЛНИЦА ВО САМОИЗОЛАЦИЈА

//

Медицинска сестра од интерното одделение во Струга е позитивна на тестот за корона вирус, јавува Фокус.

Таа е прв случај на ифициран здравствен работник од струшкиот регион, а како што истакна директорот на Општата болница во Струга, Мухамед Асани, шест медицински сестри и една докторка се испратени во домашна изолација.Претходна статија

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКОВ ГЕСТ НАПРАВИ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛУБОТ КАДЕ ШТО Е ТРЕНЕР

Следна статија

ХОРОР ВО ПРИЛЕП: ГО ИСПРСКАЛ СОСЕДОТ СО БЕНЗИН И ГО ЗАПАЛИЛ

Најново од Вести