И АГИМ КРАСНИЌИ ИЗБЕГА ОД ЗАТВОР

/

Агим Красниќи од вчера е во бегство, откако не се вратил во затворот во Штип, потврдуваат од штипскиот затвор. Красниќи бил пуштен дома, но вчера не се вратил назад, па се води за бегалец по кој трага полицијата. После 9 години во затвор, тој во ноември 2017 година доби право да оди дома за викенди.

Красниќи заедно со неговата група, беше уапсен во 2008 година за предизвикување неправилности на тогашните парламентарни избори, неовластено поседување оружје и злосторничко здружување.

Претходна статија

ТОНИ ТРАЈКОВСКИ ДОЈДЕ НА „ТНТ“, АДВОКАТОТ МИЛАНОВ БАРА ОДЛОЖУВАЊЕ

Следна статија

НА „РЕКЕТ“ ПРИКАЖАНИ СНИМКИ ОД КАМЕРИТЕ НА КАМЧЕВ СО БОКИ 13 И КИЧЕЕЦ

Најново од Вести