|

ИГОР ЈАНУШЕВ Е НЕГАТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев е негативен на коронавирусот, дознава Прес24.

Тој се тестираше откако пред три дена беше на телевизиска дебата заедно со неговиот колега од владината СДСМ, Мухамед Зекири, кој денеска објави оти тој заедно со соптугата и ќерката се позитивни.

Јанушев претходно се огласи на социјалната мрежа Фејсбук, каде му посака брзо закрепнување на Зекири.Слични Објави