ИГРАОРЕЦ ОД ГЕВГЕЛИЈА ЗАВРШИ ВО ПРИТВОР ЗАРАДИ ОРОТО ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

/

Гевгелиското велигденско оро заврши со најмалку еден приведен и неколку идентификувани прекршители на полицискиот час, пренесе Телма.

Синоќа беше препраќано видео на кое се гледа како дваесетина жители на Гевгелија играат оро на улица за време на тридневниот полициски час.Уште синоќа е приведено едно лице, додека се врши препознавање на останатите прекршители.

Претходна статија

ПРЕКРАСЕН ПРИМЕР ОД БУГАРИЈА: МОМЧЕ ИЗРАСНАТО ВО ДОМОВИ ЗА ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ ВОЛОНТИРА ВО НАЈГОЛЕМАТА БУГАРСКА БОЛНИЦА ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Следна статија

ДОЧЕКАВМЕ: КРИВИЧНА ЗА БРАНКО ТРИЧКОВСКИ ЗАРАДИ НЕГОВИОТ ГОВОР НА ОМРАЗА

Најново од Вести