ИМА ЛИ РЕШЕНИЕ ЗА МАКЕДОНСКОТО ПРАШАЊЕ – ЗБОРУВА ВИКТОР КАНЗУРОВ

//

Новинарот од РС Македонија Виктор Канзуров, беше гостин во подкастот „Камен ножица хартија“ којшто се емитува на Youtube.
Тема на разговорот е дали има решение за македонското прашање.

Погледнете го целиот разговор во видеото што следи:Претходна статија

МИЦКОСКИ: ОВИЕ ШТО ПРАВАТ ТРГОВИЈА СО ДРОГА Е ВОЈСКАТА НА ЗАЕВ КОЈА ПОТКУПУВА НА ИЗБОРИ

Следна статија

ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР

Најново од Вести