ИНСПЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ ОЧЕКУВА ОТКАЗ ЗАРАДИ ТОА ШТО ГИ ОТКРИ МАНИПУЛАЦИИТЕ НА ВЛАДИНИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ

//

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски што ги откри лажните научни звања на владини функционери, денеска изјави дека правната држава е закопана.

Илиевски пред новинарите кажа дека му се суди за тоа што ја информирал јавноста за неправдата околу научните звања на високи функционери од власта.

Инспекторот истакна дека добил критика од комисијата дека зборувал јавно за проблемот пред медиумите и заради своите средби со амбасадорите на Франција и Холандија. Илиевски изјави дека очекува да добие отказ

Претходна статија

ПРИВЕДЕНИ ТРОЈЦА КАВАДАРЧАНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ПАРИ

Следна статија

ОНА КОГА НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРКИ ЌЕ ПОЈДАТ НА ОДМОР БЕЗ СОПРУЗИТЕ :)

Најново од Вести