| |

ТЕТОВЧАНЕЦ УЦЕНУВАЛ ТЕТОВЧАНКА СО КОМПРОМИТИРАЧКИ СЛИКИ

Триесет и двегодишен жител на тетовското село Пирок вчера бил приведен од страна на полициски службеници од СВР Тетово, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена“.

Според пријавеното на 19.11.2020 околу 21 часот, од страна на триесет и двегодишна жителка на тетовско село, приведениот А.И. ја уценувал преку социјалната мрежа „Фејсбук“ дека ако не му даде пари ќе објави компромитирачки фотографии.

А.И. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични Објави