(ВИДЕО) ЗАЕВ ПРЕСЕЧЕ – НЕМА ВЕЌЕ СЈО

Новото име на СЈО ќе биде Јавно обвинителство за организиран криминал и висока корупција, а ќе го предводи обвинителката Вилма Рускоска, рече премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција во владата.

Извор: АлсатМ

Претходна статија

РЕСТОРАНИТЕ СИДРО ФРЛАЛЕ ХРАНА ВО КОНТЕЈНЕРИ, А ГРАЃАНИТЕ СЕ ПОЖАЛИЛЕ НА СМРДЕАТА

Следна статија

ВИДЕО: СЕ ПРОДАВА КУЌАТА НА ПЕЈО ЈАВОРОВ ВО СОФИЈА

Најново од Разно