|

СДСМ: Скопје се гуши во ѓубре

Со ДПМНЕ на Скопје постојано му се случува нов хаос, овој пат со ѓубрето, велат од СДСМ преку соопштение.

„Наместо развој и модернизација како што Христијан Мицкоски ветуваше пред граѓаните кога ја бараше поддршката, на главниот град постојано му се случува нов хаос, одново и одново.

Овој пат ДПМНЕ создаде хаос со сметот, Скопје се гуши во ѓубре.

ДПМНЕ треба итно да преземе нешто, да се надмине проблемот и да се обезбеди функционалност на ЈП Комунална хигиена.

Скопјани ваков однос не заслужуваат. Скопје ова не го заслужува“, се вели во соопштението на СДСМ.

Слични Објави