Интерпол распиша потерница за петмина осомничени за протестите во Собрание

//

Петмина државјани на Македонија се бараат со меѓународна потерница на Интерпол во врска со настаните на 27 април минатата година во Собранието. Како што е објавено на веб страницата на МВР, од денеска со меѓународна потерница се бараат Никола Митревски – Кољо, Александар Василевски – Нинџа, Младен Додески, Деан Давидовски и Митре Питроповски… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Традиционален Божиќен концерт на хорот Св. Злата Mегленска

Следна статија

Бугарските социјалисти и европратеници се против ратификацијата на Истанбулската конвенција

Најново од Вести