|

Израелската армија објави фотографии од штетите од иранските напади

Околу 99 отсто од ракетите, беспилотните летала и крстаречките ракети лансирани за време на одмаздничката операција на Иран биле соборени или пресретнати, објавија израелските одбранбени сили (ИДФ).

Некои сепак успеаја да поминат низ израелската одбрана.

ИДФ објави фотографии од штетата што ја предизвикале.

Слични Објави