ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ: НЕМА ЗАКОНСКИ И ДРУГИ ПРЕЧКИ ИНТЕРПОЛ ДА ЈА ОБЈАВИ ПОТЕРНИЦАТА ЗА ГРУЕВСКИ

//

Верувам дека нема законски или било какви други пречки потерницата за поранешниот премиер Никола Груевски да не биде објавена на листата на Интерпол, изјави денеска јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески. Јавниот обвинител најави скорешна разврска на таа состојба.

Во однос на тоа дали до крајот на мај ќе има обвинение или не, Јовески, рече дека не може во оваа фаза да се говори за тоа и дека не сака ништо да прејудицира.Претходна статија

ФФМ НЕ МУ ДАДЕ ЛИЦЕНЦА НА ВАРДАР ЗА НАСТАП ВО ЕВРОПА!

Следна статија

СРБИЈА ВОВЕДУВА СУРОГАТ МАЈЧИНСТВО, РАЃАЊЕТО ЗА ДРУГ ЌЕ ЧИНИ ДО 15.000 ЕВРА

Најново од Вести