ЈО ЌЕ ПОДНЕСЕ ЖАЛБА ПО УСЛОВНАТА КАЗНА ЗА СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МЛЕЧЕН

//

Основното јавно обвинителство ќе поднесе жалба до Апелациониот суд Скопје, по приемот на пресудата по предметот за сообраќајната несреќа со смртни последици кај Млечен ресторан за која е изречена условна казна.

Во јавноста изминатите неколку дена се отвори голема дебата, откако судијката Елена Илиевска Јосифовиќ од Основниот кривичен суд Скопје на 4 септември годинава, изрече условна осуда на предизвикувачот на сообраќајната несреќа во која на 12.10.2018 година животот го губи 32-годишен возач на мотоцикл, а неговата бремена сопруга е тешко повредена и како последица подоцна го губи бебето.Претходна статија

АСАНЖ ЈА ПРОДОЛЖУВА ПРАВНАТА БИТКА ПРОТИВ ЕКСТРАДИЦИЈА ВО САД

Следна статија

37 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, 6 ЛИЦА ПОЧИНАА ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

Најново од Вести