ЈОСИФОВСКА: ПОТПИШАВ ЗА ПАСОШОТ НА КАМЧЕВ ПО НАЛОГ НА ЈАНЕВА

//

Специјалната обвинителка Елизабета Јосифовска за ТВ21 потврди дека таа го потпишала позитивното мислење за да му се врати пасошот на осомничениот во случајот „Империја“, Орце Камчев.

Таа објаснува дека во отсуство на шефицата на СЈО, Катица Јанева, која била на одмор, таа ја заменувала и ги потпишувала сите документи.

Јосифовска потенцира дека мислењето за пасошот на Камчев била одлука на Јанева и како нејзина заменичка била должна да ја потпише.Претходна статија

Г-ЃО ЈАНЕВА, ОСТАНЕТЕ ВО ГРЦИЈА, НЕЏБИ И ХРИСТО ЌЕ ВИ ПРАВАТ ДРУШТВО

Следна статија

(ВИДЕО) „РЕКЕТ“ ТРЕТА ЕПИЗОДА: СТЕФАНОВА НЕ МОЖЕ НИШТО БЕЗ ЈАНЕВА, А БОКИ СТЕКНУВА ДОВЕРБА КАЈ ЗАЕВ

Најново од Вести