ЈОВЕСКИ ЗА А1ОН: ЈАНЕВА И СТЕФАНОВА ЌЕ БИДАТ СОСЛУШАНИ И ИСПИТАНИ

//

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, за А1 он вели дека сите инволвирани лица во конкретниот случај „Рекет”, ќе бидат сослушани и испитани во истражната постапка.

„Не постапуваме селективно и никој нема да се спаси од кривична одговорност доколку сторил кривично дело. Нагласувам дека во конкретниот случај се работи исклучиво за криминално дело”, вели Јовески.Претходна статија

СТЕФАНОВА: НЕ СЕ СОГЛАСУВАВ СО ЈАНЕВА, ТАА ОДЛУЧИ ЗА ВРЕМЕН ПАСОШ И КУЌЕН ПРИТВОР ЗА КАМЧЕВ

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ СИ ИГРА МАЈТАП: ПОЗДРАВ ДО ЈАНЕВА СО „ЌЕ БИДЕ СЕ ВО РЕД“ ОД КАРОЛИНА ГОЧЕВА

Најново од Вести