КАДЕ БЕВТЕ “ЛИДЕРИ” КОГА ТРЕБАШЕ ?

//

Кратки блицкрик прашања до одредени политички лидери, нека си ги одговорат :

Дали некој од вас го бојкотираа референдумот 2004 за територијалната поделба ?

Дали бевте во коалиција кога 2008 беа амнестирани хашките случаи со УЧК, и притоа продолжевте да сте во истата коалиција како ништо да не било ?

Дали ги игнориравте повиците на македонските млади за протести против Талат, Кале, кога се кршeше македонштината и коските на сите искрени млади патриоти и родољуби во оваа држава ?

Ако бар на едно од овие прашања одговорот е ДА, тогаш вие сте директен соучесник во уништувањето на државата и е предоцна да глумите патриоти кои ќе се искупуваат за своите гревови. 

пишува: OјнакПретходна статија

СДСМ : ДОГОВОРОТ ГО ЗАЈАКНУВА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ И НОСИ ПОДОБАР ЖИВОТ

Следна статија

САМО 3% ОД ГРАЃАНИТЕ ГО ПРОЧИТАЛЕ ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да