КАМЧЕВ СВЕДОЧЕЛ ПРЕД РУСКОВСКА ЗА „РЕКЕТ“

//

Бизнисменот Орце Камчев утринава бил во Обвинителствот за гонење на организиран криминал и корупција каде што дал исказ како сведок за случајот „Рекет“, пред обвинителката Вилма Русковска, јавува Фокус.

Од Обвинителството ја потврдуваат информацијата дека Камчев давал исказ во својство на сведок. Во обвинителството веќе имаат негов исказ и тоа дадан на 2 мај годинава, кога и всушност го пријавил случајот.Претходна статија

ХИСЕН ЏЕМАИЛИ ПОЗНАТ ОД ХАШКИОТ СЛУЧАЈ „МАВРОВСКИ РАБОТНИЦИ“ ЌЕ СТАНЕ НОВ МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР

Следна статија

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА СО ЛИЦЕМЕРИЕ, СЕ ИСПЛАЌААТ ЗАОСТАНАТИ ДОЛГОВИ ОД НИВНОТО ВЛАДЕЕЊЕ

Најново од Вести