КАМЕНОС ЌЕ ГО „КАМЕНУВА“ ДОГОВОРОТ СО МАКЕДОНИЈА

//

Коалициониот партнер на Алексис Ципрас во владата на Грција, Панос Каменос по вонредната седница на пратеничката група на неговата партија, објави дека на секој можен начин ќе се обиде да ја блокира ратификацијата на Договорот со Македонија. Тој откри дека од Ципрас побарал наместо со 151, ратификацијата да биде со 180 гласа од пратениците. Лидерот на Независни Грци, изразил убеденост дека Договорот „никогаш нема да дојде во парламентот“, поради тоа што, како што рекол „Република Скопје“, нема да ги заврши предвидените обврски.



Претходна статија

ПЕТАР КОЛЕВ: МРШОЈАДЦИТЕ СЕ КОРИСНИ ЗА ЕКОСИСТЕМОТ, НО НЕ И ВО МОМЕНТОВ

Следна статија

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРИМИ ДЕЛЕГАЦИЈА НА МАЈКРОСОФТ: ФИНИШИРАМЕ ПЛАН ЗА СОРАБОТКА СО ЕДНА ОД НАЈМОЌНИТЕ ГЛОБАЛНИ ИТ КОМПАНИИ ВО СВЕТОТ

Најново од Вести