Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Центар: „Скопје 2014“ е налудничав проект

/

Кандидатот за градоначалник на Центар од СДСМ, Горан Герсимовски  смета дека проектот „Скопје 2014“ е „налудничав“.

„Сметам дека „Скопје 2014“ е еден да не се изразам лошо „налудничав“ проект кој остави многу белези на Центарот на Скопје, имаме доста проекти кои не се поставени на  соодветни  места и позиции кои не се квалитетно направени. Залутавме во делот на антиката со еден мал ветер летаат фасадите од поголем дел од зградите“, вели Герсимовски во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5.Претходна статија

Арсовска: Јас не сум политичар, ќе работам во служба на граѓаните

Следна статија

Бугарската Влада ја одобри позицијата за средбата ЕУ-Западен Балкан

Најново од Вести