КАТИЦА ДОЈДЕ КАЈ РУСКОВСКА

//

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева десетина минути пред 12 часот со полициски возила и комбе беше спроведена во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција од затворот во Шуто Оризари, јавува Плусинфо. Таму таа се наоѓа како третоосомничена во случајот „Рекет“.

Таа денеска од обвинителката Вилма Русковска или нејзините колеги ќе го прими решението дека истрагата за неа е завршена. Можеби ќе даде и исказ, но тоа засега не е потврдено бидејќи може да побара прво да изврши увид во доказите, а потоа да дава исказ.

Претходна статија

25. ИНТЕРНАЦИОНАЛНА КИЧЕВСКА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА ВО КУМАНОВО

Следна статија

ГДУ-ОХРИД: ЛОКАЛНАТА ВЛАСТ СЕЛЕКТИВНО ГИ РУШИ ДИВОГРАДБИТЕ

Најново од Вести