| |

КАТИЦА ЈАНЕВА МУ СЕ ПРИДРУЖУВА НА БОКИ 13 ВО ШУТКА

Судот вечерва и одреди 30-дневен притвор на специјалната обвинителка Катица Јанева, која од денеска е осомничена во случајот „Рекет“, потврдија од Судот за Фокус.

Судијата на претходна постапка Реџепагиќ и одреди затворски притвор, а Јанева има право на жалба до Кривичниот совет.

Слични Објави