„ЛА ВЕРИТА“: ЈАНЕВА Е ГРОМОБРАН ЗА СИТЕ ИНВОЛВИРАНИ ВО СКАНДАЛОТ

//

Италијанскиот весник „Ла верита“ најави дополнителни докази, кои како што пишува денеска новинарот Ларис Гајсер, потврдуваат директна контрола од страна на државниот врв активностите околу изнудувањето, јавува Плус Инфо.

Според него, Катица Јанева изгледа дека е осудена да стане громобран за сите оние, судии и политичари, коишто се инволвирани во скандалозниот систем за изнуда и погрешно раководење со државата за време на мандатот на Заев.

Претходна статија

КАТИЦА ЈАНЕВА МУ СЕ ПРИДРУЖУВА НА БОКИ 13 ВО ШУТКА

Следна статија

ИЛИЈА ДИМОВСКИ: СОВЕТОТ НА ОБВИНИТЕЛИ ЗА СЈО МОЖЕ ДА ПОСТАПУВА САМО ПО ПРЕДЛОГ НА СОБРАНИЕТО, А НЕ ОБРАТНО

Најново од Вести