КАЗНА ДО 49.000 ЕВРА ИЛИ 3 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОНИЕ КОИ НЕ НОСАТ МАСКА ВО КАТАР

/

Оние кои нема да го почитуваат тоа ќе бидат казнети со максимално 200.000 риали (49.000 евра), пренесе „Гардијан“, пренесува Канал 5.

Прекршителите исто така би можеле да бидат затворени и до три години, се наведува во соопштението од Министерството на Твитер.

Во соопштението е наведено дека од ова правило ќе бидат изоставени лицата кои се сами во возило.Катар извести дека има 1.733 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, а вкупно има 28.271 случаи и 14 починати.

Претходна статија

СЛОВЕНИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА

Следна статија

КОМУНАЛНИТЕ ИНСПЕКТОРИ И РЕДАРИ ЌЕ ГИ КОНТРОЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДАЛИ НОСАТ МАСКИ

Најново од Вести