КОМУНАЛНИТЕ ИНСПЕКТОРИ И РЕДАРИ ЌЕ ГИ КОНТРОЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДАЛИ НОСАТ МАСКИ

/

На вчерашната 52-ра седница Владата донесе и дополнување на Уредбата за носење лична заштита заради спречување на ширењето на коронавирусот, пренесува Плусинфо.

– Со измената, се проширува вршењето надзор врз спроведувањето на оваа мерка, за што овластувања добиваат и Државниот комунален инспекторат, општинските комунални инспектори и комуналните редари – се вели во соопштението од владината прес-служба.

Претходна статија

КАЗНА ДО 49.000 ЕВРА ИЛИ 3 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОНИЕ КОИ НЕ НОСАТ МАСКА ВО КАТАР

Следна статија

ГРАЃАНИТЕ НА КОЧАНИ ТРПАТ ЧАД И СМРДЕА СО МЕСЕЦИ- ГРАЃАНСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ „ГРИН“ БАРА ИТНО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ

Најново од Вести