КИНО НА ОТВОРЕНО ВО ПАРКОТ КАЈ МКЦ

/

Во првото издание на Кино на трева од утре, 23 јули, па во наредните четири дена до 27 јули (сабота) ќе бидат прикажани пет филма во паркот на МКЦ.

Настанот е во организација на МКЦ и киното „Милениум“, а во склоп на програмата на „МКЦ за Скопје“.

Ќе биде обезбеден превод на македонски јазик, а на посетителите останува да си обезбедат место за седење со камперски столчиња или некое постаро ќебе за седење на трева. Сите проекции почнуваат во 21 часот, освен проекцијата на 26 јули, која ќе почне по полноќ.Репертоар:
23 јули (вторник) COLD WAR | режија: Pawel Pawlikowski
24 јули (среда) DOGMAN | режија: Matteo Garrone
25 јули (четврток) LORO | режија: Paolo Sorrentino
26 јули (петок) ОСЛОБОДУВАЊЕ НА СКОПЈЕ | режија: Данило и Раде Шербеџија
27 јули (сабота) BORDER | режија: Ali AbbasiПретходна статија

ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВЕЧЕРВА ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА НА МИЦОТАКИС

Следна статија

DW: УКРАИНА РАСКРСТИ СО СТАРИТЕ ПОЛИТИЧАРИ И ПАРТИИ

Најново од Истакнато