КОБИ ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО САЛАТА НА СЛАВНИТЕ НА НБА

/

Коби Брајант ќе биде примен во Салата на славните на Националната кошаркарска асоцијација во Спрингфилд, Масачусетс, уште оваа година, според новинарот Шамс Чаранија од „Атлетик“, повикувајќи се на претседателот на Бордот на управителите на „салата“ – Џери Коланџело.

– Коби ќе биде примен уште при првото гласање. Очекувам ова да биде најлегендарната година за Салата на славните, бидејќи во оваа класа се наоѓаат Тим ​​Данкан и Кевин Гарнет. Коби ќе биде почестен онака како што заслужува – вели Коланџело.

Коби Брајант почина вчера во хеликоптерска несреќа во предградието на Лос Анџелес со својата 13-годишна ќерка и седум други. Имаше 41 година.

Претходна статија

ЗАВРШИ СПАСУВАЧКАТА ОПЕРАЦИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА

Следна статија

ЗОРАН ЗАЕВ СО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ НА ПОСЛЕДНАTA ИНТЕРНЕТ АНКЕТА НА НАШИОТ ПОРТАЛ

Најново од Вести