КОЈ Е ЗОКИ КИЧЕЕЦ – ОД ШАНКЕР И ВРАТАР ПО КАФУЛИЊА ДО ПОСРЕДНИК СО ПОДЗЕМЈЕТО

//

Зоран Милески, или попознат како Зоки Кичеец прекарот го добива по родното Кичево, a во јавноста беше познат како човек близок до Сашо Мијалков, односно негов кумашин, како и до бизнисменот Орце Камчев. Откако го завршува Факултетот за туризам и угостителство во Охрид почнува да работи во ноќниот клуб „Арт плаза“, работи како шанкер и вратар, а сега е познат како сопственик на ресторанот „Арабеска“ во Скопје.

Целиот напис прочитајте го овде.

Извор: А1 он

Претходна статија

ТРИБУНА ДОЗНАВА: БОКИ 13 СО ВИП ТРЕТМАН ВО ШУТКА

Следна статија

МИЦКОСКИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА КАТИЦА ЈАНЕВА

Најново од Вести