Конте денес добива отказ, познато името на неговиот наследник

/

Медиумите на Островот тврдат дека Антонио Конте денес ќе добиe отказ од Челзи, а веќе се знае и кој ќе биде неговиот наследник.

Имено, екс тренерот на Барселона, Луис Енрике е главен фаворит да го замени Конте и најголема желба на сопственикот Абрамович.

На Конте од поодамна му се тресеше клупата, но после синоќешниот пораз од Ватфорд, медиумите на Островот тврдат дека само прашање на часови е кога ќе добие отказ.

Некои од водечките обложувалници на Островот повеќе не примаат облози дека Италијанецот ќе добие отказ.Второто тренерско име кое се споменува како наследник на Конте е неговиот сонародник Карло Анчелоти, кој исто така е без работа во моментов.

И додека се пчекува отазот на Конте, денес англискуте медиуми излегоа со многу инересна статистика која вели дека Италијанецот заедно со Гвардиола се тренери со најголем процент на победи во Премиер лигата, 70,03%.

Извор: Sportski.mk

Претходна статија

ЗОИ 2018: Студот предизвикува големи проблеми

Следна статија

Абрамович го губи трпението: Овие тројца си заминуваат од клубот, помеѓу нив и капитенот!

Најново од Вести