ПОЧИНА ПРИНЦОТ ФИЛИП-СОПРУГ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

//

Почина сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, објавија британските медиуми. Тој требаше да наполни 100 години во јуни.

Принцот Филип неодамна претрпе операција на срцето.Тој беше отпуштен од болницата по 28-дневен престој во приватното крило на болницата Кинг Едвард во Лондон.

Претходна статија

ВО НОРВЕШКА ПРЕД ЗАКОНОТ СИТЕ СЕ РАМНИ: КАЗНА ЗА ПРЕМИЕРКАТА СОЛБЕРГ

Следна статија

(ВИДЕО) ИМА 5000 ПАТИ ПОГОЛЕМА ВЕРОЈАТНОСТ ДА УМРЕТЕ ОД КОВИД-19, ОТКОЛКУ ОД ВАКЦИНАТА ПРОТИВ ВИРУСОТ

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување