ВО НОРВЕШКА ПРЕД ЗАКОНОТ СИТЕ СЕ РАМНИ: КАЗНА ЗА ПРЕМИЕРКАТА СОЛБЕРГ

//

Норвешката полиција во денеска соопшти дека ја казнила премиерката Ерна Солберг бидејќи организирала семеен собир за да го прослави својот роденден.

Солберг минатиот месец се извини за организирањето на забавата по повод нејзиниот 60 роденден на која биле биле присутни 13 членови на семејството во планинско одморалиште кон крајот на февруари. Во тоа време во сила беше забраната на владата за собирање на над 10 лица.Претходна статија

ВМРО БАРА ПОНИШТУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО ТУРЦИЈА

Следна статија

ПОЧИНА ПРИНЦОТ ФИЛИП-СОПРУГ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

Најново од Вести