КОРОНАВИРУСОТ „УДРИ“ И ПО РЕАЛ МАДРИД, ЗАРАЗАТА ЈА ДОНЕЛ – КОШАРКАР!

/

Целиот спортски колектив на Реал Мадрид е во карантин, откако еден кошаркар на „кралевите“ бил позитивен на коронавирус

Фудбалерите и кошаркарите тренираат во ист комплекс, па затоа како превентиvна мерка сите се сместени во карантин за да не се прошири вирусот и да не се зарази друг спортист или член на клубот.

Засега не е познато името на кошаркарот кој е инфициран од коронавирусот, но клубот ги презема сите мерки на претпазливост. Ова секако ќе има последици во Ла Лига и Лига на шампиони, бидејќи фудбалерите ќе мораат да бидат во 14-дневен карантин.

Од претходно како први и најпознати спортисти кои се заразија со коронавирусот се Руди Гобер од Јута џез и фудбалерот на Јувентус, Даниеле Ругани.Извор: Спорт1Претходна статија

СЛОВЕНИЈА ПРОГЛАСИ ЕПИДЕМИЈА ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ

Следна статија

ПРИВЕДЕНА 34-ГОДИШНА ЖЕНА ЗА УЦЕНА

Најново од Вести