КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТЕПАЧИТЕ НА ДОКТОРОТ ОД ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

//

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична пријава против А.Б.(43) од тетовска Голема Речица и неговиот брат Л.Б.(40 ) од Тетово, поради
основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Тие се сомничат дека вчера во периодот од 9 до 9 часот и 30 минути, на Одделението за кожни болести во тетовската клиничка болница, физички го нападнале лекарот А.Е.( 45 ). А.Б. и Л.Б. се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово – велат од МВР.

Претходна статија

ХОЏАЈ: МОЖНО Е УШТЕ ДЕСЕТ ДРЖАВИ ДА ГО ПОВЛЕЧАТ ПРИЗНАВАЊЕТО НА КОСОВО

Следна статија

С.МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА ПРЕГРАТКА НА СМРТТА (2)

Најново од Вести