Кривична за тетовец кој еден месец присилно држел девојка во својот дом

//

Тетовската полиција поднела кривична пријава против 20-годишниот М.Ф. (20) од тетовското село Пирок поради сомнение за сторено кривично дело противправно лишување од слобода.

Како што информираат од МВР, М.Ф. на 6 октомври минатата година во Гостивар упатил закани кон Е.А. (18) од гостиварското село Сенокос, со што ја наговорил да влезе во такси, со кое потоа се упатиле во домот на пријавениот.  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Кои централни банки ги даваат најточните предвидувања?

Следна статија

Ирански филмови во Кинотеката

Најново од Вести