КУМАНОВЕЦ СО НОЖ ГО НАПАДНАЛ И УСМРТИЛ СВОЈОТ БРАТУЧЕД ВО БЛИЗИНА НА ЏАМИЈАТА ВО ЛИПКОВО

/

СВР Куманово поднесе кривична пријавa против Б.С.(43) од село Липково, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, пренесува Фокус.

Според информациите од полицијата, пријавениот, на 18.04.2020, во близина на селската џамија во село Липково, по претходна расправија поради нерасчистени семејни односи, со нож го нападнал неговиот братучед Ј.С. од село Липково, нанесувајќи му повреди со смртни последици.Претходна статија

НАД 320 ИЛЈАДИ ПЕНЗИОНЕРИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПЕНЗИЈА ЕДНА НЕДЕЛА ПОРАНО, ИСПЛАТАТА ЌЕ СЕ ВРШИ ЕТАПНО

Следна статија

ДИМИТРОВ ДО НИКОЛОСКИ: ЌЕ НЀ БИДЕ И ПОКРАЈ ВАШИТЕ НАПОРИ ДА НЕ ВРАТИТЕ ВО УЛОГАТА НА ЖРТВА

Најново од Вести