КУРШУМОТ УШТЕ БИЛ ВО ГРАДИТЕ НА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИОТ НА СВАДБАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА

//

Тетовското обвинителство уште не утврдило од кое оружје било пукано на свадбата во Мала Речица на 31 јули на која беа ранети синот на пратеникот од ДУИ Џеват Адеми и негов братучед, зашто куршумот уште не бил изваден од градниот кош на потешко повредениот.

СДК.МК. пишува дека неофицијално уште не бил опериран потешко повредениот во градите. Треба да се извади куршумот и да се однесе на вештаачење.

Претходно од семејството рекоа дека Адеми не си го ранил синот како што се пишувало, туку се работело за заталкан куршум.

Претходна статија

РИГОРОЗНИ КАЗНИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПОЖАР

Следна статија

МИЦКОСКИ ОБВИНУВА: СЕ ПОДГОТВУВА НАЈГОЛЕМАТА ПЉАЧКА ВО ПОНОВАТА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да