ЗАЕВ: ЕДНА ОД ОПЦИИТЕ Е ПРИФАТЛИВА ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ

//

Премиерот Зоран Заев на прес конференција од Самитот во Бугарија рече дека во разговорите со грчкиот премиер Алексис Ципрас дошле до една опција која е прифатлива за двете страни, јавува Фокус.

Според премиерот Заев, пријателството со Грција по оваа средба е зајакнато.

-Разговараме суштествено и разгледавме повеќе опции, една од опциите е прифатлива за двете страни ако е возможно ќе имаме решение. По се што беше постигнато констатиравме дека стоиме позади тоа и добро е што е завршено, а за тоа што е останато да се решава, утврдивме една опција која може да биде прифатена. Ако решението е прифатливо за двете страни во земјите, ќе имаме решение, рече Заев. (целиот текст прочитајте го овде)

Претходна статија

МАНУ СЕ БУДИ ПО ДОГОГОДИШНА ХИБЕРНАЦИЈА

Следна статија

ВЛАДАТА ГО МЕНУВА ЗАКОНОТ ЗА ПРЕКРШОЦИ: СЕ НАМАЛУВААТ ГЛОБИТЕ

Најново од Вести