МИЦКОСКИ ОБВИНУВА: СЕ ПОДГОТВУВА НАЈГОЛЕМАТА ПЉАЧКА ВО ПОНОВАТА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

//

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски му одговори на премиерот Зоран Заев дека најавува инвестициски циклус без никаков план и никаква методологија.

„Се подготвува најголемата пљачка во поновата историја на Република Македонија од половина милијарда евра, пари кои ќе се обезбедат од заем и ќе ги плаќаат сите граѓани и полека, но сигурно ја носат Македонија во должничко сценарио. Големите очекувања, сега се уште поголеми разочарувања, пишува Мицкоски и додава дека премиерот Заев не реализирал ништо од ветувањата, како на пример 500 километри нов автопат, плата од 500 евра и раст на економијата од минимум 5% секоја година“, вели Мицкоски.

Претходна статија

КУРШУМОТ УШТЕ БИЛ ВО ГРАДИТЕ НА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИОТ НА СВАДБАТА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Следна статија

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕЛА НЕКОЛКУ ЛИЦА ПО ПРОНАЈДЕНИОТ ЖЕНСКИ ТРУП СПАКУВАН ВО ВРЕЌА

Најново од Вести