LA VERITA СО НОВО ВИДЕО ЖЕНСКИ ГЛАС ВЕЛИ: НЕ СЕ СЕКИРАЈ СЕ ЌЕ БИДЕ ВО РЕД

//

Италијанскиот весник Ла Верита утрово објави ново видео за случајот Рекет.

Во видеото се слуша женски глас како преку телефон вели дека се ќе биде ОК, додека Боки 13 преку телефонски повик се договара со Орце Камчев кога да дојде по рекетот во висина од 1,5 милиони евра.

Камчев во видеото вели дека парите на Боки 13 му ги спакувал во соодветна торба „Луј Витон“ и дека не оди да му дава него пари во Адидас торба.

Претходна статија

ЕРДОГАН: ТУРЦИЈА НЕ ЈА ПРИЗНАВА АНЕКСИЈАТА НА КРИМ

Следна статија

Џ. ХАЈРЕДИНИ: КОГА ЌЕ ОДГОВАРААТ ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ДУИ?

Најново од Вести