ЕРДОГАН: ТУРЦИЈА НЕ ЈА ПРИЗНАВА АНЕКСИЈАТА НА КРИМ

/

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган на прес-конференцијата со претседателот на Украина Володимир Зеленски во Анкара повтори дека официјална Анкара не ја признава, како што вели, „незаконската“ анексија на Крим.

–Турција не ја призна и нема да ја признае незаконската анексија на Крим. Нашите браќа на Крим продолжуваат да живеат во нивната историска татковина, заштитата на нивниот идентитет и култура, зачувувањето на нивните основни права и слободи се приоритети на Турција – рече Ердоган во средата навечер во Анкара, објави агенцијата Анадолу, пренесува Лидер.Претходна статија

ПРИКАЗНА СО УБАВ КРАЈ: БОРЈАНКА ПЕШЕВСКА ЖИВЕЕШЕ ВО ЗАПУШТЕНА КУЌА БЕЗ ВОДА И ТОАЛЕТ – СО ПОМОШ НА СОСЕДИТЕ ДОБИ НОВ ДОМ

Следна статија

LA VERITA СО НОВО ВИДЕО ЖЕНСКИ ГЛАС ВЕЛИ: НЕ СЕ СЕКИРАЈ СЕ ЌЕ БИДЕ ВО РЕД

Најново од Вести