Ламбе Алабаковски ја потпалил вратата од КЦ „Иван Михајлпов“ во Битола

/

Пејачот Ламбе Алабаковски е уапсениот потпалувач на вратата на Центарот за култура „Иван Михаилов“ во Битола, потврдија за „Фокус“ извори од МВР.

Според информации на Фокус, Алабаковски се повикал дека чинот го сторил поради „патриотизам“.

Министерот Спасовски претпладнево информираше дека е уапсено едно лице за тој чин, потенцирајќи дека секој што го прекршил законот, ќе одговара.Алабаковски пред извесно време со своето семејство се врати од САД, каде живееше долги години.

Претходна статија

Петков: Нема да правиме ништо под притисок поврзано со РСМ

Следна статија

Сали: Обезбедивме одредена количина на терапија за болните од рак, примаат терапија како секаде во светот

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да