ЛАЗИМ ДЕСТАНИ, СОПСТВЕНИКОТ НА „ЕКОЛОГ“, КАНДИДАТ НА АХМЕТИ ЗА ПРЕМИЕР

//

Али Ахмети, претседателот на ДУИ последниве денови води вистинска кампања за тоа дека дошло времето Македонија да има Албанец за премиер. МКД.мк дознава дека единствен кандидат за таа функција на ДУИ ќе биде Лазим Дестани, сопственикот на „Еколог“, компанија која главно работи во странство, а во Македонија е присутна со бројни хуманитарни акции.

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети денеска точно напладне ќе и се обрати за предогот Албанец премиер на Македонија.Целиот напис прочитајте го овде.Претходна статија

МАКЕДОНЦИТЕ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГЕРМАНИЈА ДО 31 АВГУСТ

Следна статија

ЧУЛЕВ: СОВЕТНИК ОД МОЈОТ КАБИНЕТ Е ПОЗИТИВЕН НА COVID-19

Најново од Вести