ЛЕКАРСКАТА КОМОРА КОНТРА МИЛОШОСКИ ЗАРАДИ НЕГОВАТА ОБЈАВА ЗА ДИЈАГНОЗАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА

//

Никој не смее да објавува дијагнози во јавноста на пациенти, вели претседателката на Лекарската комора, Калина ГривчеваСтарделова, во изјава за „А1 он“, откако пратеникот Антонијо Милошоски ја објави, а некои од порталите ја пренесоа дијагнозата од лекарското боледување на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева.

Старделова вели дека Јанева и нејзиното семејство можат да поднесат барање до Комората заради кршењето на нејзините права како пациент.Претходна статија

РОМАНИЈА: 65-ГОДИШЕН МАЖ ПРИЗНА ДЕКА СИЛУВАЛ И УБИЛ ДВЕ ДЕВОЈЧИЊА

Следна статија

АКТЕРОТ ГОЦЕ ВЛАХОВ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН УТРЕ 30 ЈУЛИ НА ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА БУТЕЛ

Најново од Вести