(Видео): Пожар во рамките на фабриката „Охис“

/

Канал 5 дознава дека избувнал пожар во близина на скопската фабрика„Охис“. Затворен е и патот кон населбата Драчево. Возилата се пренасочуваат кон Лисиче , велат извори од терен .

Пожарот ја зафатил и зградата на „Охис“Повеќе детали наскоро.

Претходна статија

Макрон: Трета доза од вакцина против Ковид-19 е потребна за повозрасни лица и ранливи групи

Следна статија

Џафери на 6 август ќе ги распише изборите

Најново од Вести