Бугарија со олимписко злато во дисциплината кумите во карате

//

Бугарската каратистка Ивет Горанова стана олимписки првак во турнирот во карате дисциплина кумите кај жени до 55 кг. Во финалето бугарската шампионка со 5:1 поени ја победи Украинката Анжелика Терлуга.
Ивет Горанова е дебитант на олимписки игри и има само 21 година.Претходна статија

Град Скопје со по 10.000 денари ќе ги награди пожарникарите

Следна статија

Евакуација на жителите на две села во Делчево

Најново од Вести