|

Макрон: Нападот на Иран против Израел се заканува да го дестабилизира регионот

Францускиот претседател Емануел Макрон го осуди иранскиот беспилотно летало и ракетниот напад врз Израел, за кој вели дека се заканува да го дестабилизира регионот.

„Франција работи на деескалација со своите партнери и повикува на воздржаност“, напиша тој на X.Слични Објави