ЛИЦЕ ОД УНГАРИЈА УАПСЕНО НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

//

На скопскиот аеродром во попладневните часови на 2 април, полицијата го уапсила 24-годишниот А.Ј. од Унгарија затоа што при проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „А”(апси) по наредба на скопското Основно јавно обвинителство.

Уапсениот бил пренесен во полициската станица Ѓорче Петров за понатамошна постапка.Претходна статија

СО „УЧИ ПАМЕТНО, РАБОТИ СТРУЧНО“ ОБЕЗБЕДУВАМЕ ПРАКСА И ПОТЕНЦИЈАЛНО ВРАБОТУВАЊЕ ЗА МЛАДИТЕ

Следна статија

СЕ НАМАЛУВААТ ШАНСИТЕ ЗА НОВА ВЛАДА НА ХОЛАНДИЈА

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување