Лиз Трас претставува план за справување со енергетската криза

/

Новата премиерка на Велика Британија, Лиз Трус, пред Долниот дом ќе ги претстави плановите на владата за справување со економската криза и енергетските проблеми.

Таа претходно изјави дека ќе направи се што е можно за луѓето да не мора да плаќаат сметки за енергија што не можат да си ги дозволат.

По преземањето на функцијата, новата премиерка увери дека справувањето со енергетската криза ќе биде еден од нејзините главни приоритети.Извор: 4news.mkПретходна статија

Закана од сериозен конфликт меѓу Грција и Турција

Следна статија

ЕК Со свој придонес за претстојниот министерски совет на ЕУ за енергија

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи