ЛУКАКУ ПРОЗВАН ПОСЛЕ ПОРАЗОТ ОД БАЕРН МИНХЕН

/

После предупредувањата на Жозе Мурињо, Ромелу Лукаку се враќа на тренинзите на Манчестер Јунајтед. Лукаку периодот по завршувањето на Светсокот фудбалско првенство во Русија го проведе надвор од зелениот терен. Белгискиот напаѓач доби заслужен одмор, бидејќи им помага на Црвените ѓаволи да стигнат до полуфиналето во Русија.

Но, во негово отсуство не беше се така сјајно за Манчестер Јунајтед, и Мурињо со право предупреди сите да се фокуисираат и вратат во форма после поразот во пријателскиот натпревар против Баерн Минхен.

„Мојот извршен директор знае што сакам и сè уште имаме неколку дена да почекаме и да видам што ќе се случи”, изјави Мурињо.

„Другите клубови кои се натпреваруваат со нас се навистина силни и веќе имаат фантастични тимови. Или масовно инвестираат како Ливерпул, кои купуваат сè и секого. Ако не си го средиме тимот, ќе биде тешка сезона за нас. Конечно, тешката сезона што претходеше заврши. Играчите беа, уште еднаш, брилијантни. Одиграа многу подоброод очекуваното и тоа беше фантастично искуство за нив.“

Мурињо се надева на неколку нови договори потпишувања пред истеклот на крајниот рок во четврток, поточно Тоби Алдервајрд и Џером Боатенг.

Натпреварот против Лестер ќе биде отворање на натпреварите од Премиер лигата.Претходна статија

ВИДАЛ ОТКРИ АМБИЦИОЗНИ ПЛАНОВИ ЗА БАРСЕЛОНА

Следна статија

ОПАЃА БРОЈОТ НА МАКЕДОНСКИ АЗИЛАНТИ ВО ЕВРОПСКИТЕ ДРЖАВИ

Најново од По надвор